Tematy Prac Licencjackich

Trwające z reguły 3 lata, czyli 6 semestrów, studia licencjackie, kończą się napisaniem pracy licencjackiej. Pisanie pracy obejmuje formalnie cały semestr, nie jest więc zaskoczeniem, że studenci chętnie podejmują ambitne tematy. Wybór odpowiedniej tematyki ma istotne znaczenie, zwłaszcza że:

 • Od tego, czy dany temat będzie Ci odpowiadał, zależy poziom satysfakcji z pisania pracy.
 • Tematy prac licencjackich odpowiadają z reguły pytaniom, których można się spodziewać na obronie.

Oznacza to, że zdecydowanie warto poświęcić nieco więcej czasu na wybór odpowiedniej tematyki, co powinno skutkować przede wszystkim satysfakcją ze zgłębiania ciekawego zagadnienia. Problem w tym, że chociaż wybór tematyki nie wydaje się być trudny, to w praktyce może się on okazać nie lada wyzwaniem i nie chodzi tylko o brak czasu na zastanowienie się, ale i brak sprecyzowanych ambicji, inspiracji albo pomysłu, a terminy są nieubłagane. Co wówczas zrobić?

Pozwól sobie pomóc!

Aby wybrać odpowiedni temat nie trzeba być ekspertem w danej dziedzinie, ale doświadczenie zdecydowanie pomaga, szczególnie że błędów, które można na tym etapie popełnić, jest bardzo wiele. Warto zainspirować się przykładami, które znajdziesz między innymi:

 • Analizując prace byłych studentów,
 • Rozmawiając z promotorem,
 • Poznając tematy prac licencjackich w Internecie.

Jeżeli pomimo dostępu do przykładów nie potrafisz znaleźć niczego dla siebie, mamy dla Ciebie rozwiązanie: skontaktuj się z nami, a jeden z naszych konsultantów, doświadczony w Twojej dziedzinie, na pewno udzieli Ci wsparcia!

 • Udzielimy Ci pomocy w wyborze takiego tematu, by pisanie pracy nie wymagało wiele czasu na przygotowanie i opracowanie zagadnienia.
 • Pomożemy Ci wykorzystać Twoje aktualne umiejętności i wiedzę, by na bazie dotychczasowego doświadczenia stworzyć ciekawą pracę przy niewielkim nakładzie sił.
 • Umiejętnie wykorzystamy Twój potencjał, dobierając tematy prac licencjackich tak, aby były wartościowe merytorycznie i możliwe do rozwinięcia na II stopniu studiów.
 • Pokażemy Ci, jak wybrać temat, który będzie łączył ze sobą zagadnienia teoretyczne i praktyczne, dzięki czemu Twoja praca będzie i ciekawa, i wartościowa.
 • Wskażemy Ci temat, który pozwoli Ci zdobyć wiedzę, którą będzie można wykorzystać w pracy zawodowej, także przy skomplikowanych zadaniach.
 • Pomożemy Ci znaleźć temat wyczerpująco opisany w literaturze, dzięki czemu unikniesz mozolnego poszukiwania źródeł w sieci i zagranicznej prasie.

Jeśli zdecydujesz się zgłosić się do nas, możesz liczyć na proste i efektowne tematy prac licencjackich, które będą łatwe do opracowania, a jednocześnie warte zachodu. Nie musisz się bać, że w połowie drogi zorientujesz się, że temat jest zbyt szeroki lub zbyt wąski albo zabraknie Ci źródeł, by właściwie go opracować. Bazując na ponad 10-letnim doświadczeniu w pracy ze studentami, nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe rozwiązanie; jak dotąd nasze wsparcie zawsze okazywało się trafione, a niejedna praca licencjacka napisana przy naszym udziale została nagrodzona!

Jeden komentarz w “Tematy Prac Licencjackich

 1. Jarosław K. dnia Odpowiedz

  Dobrze, że są jeszcze w sieci zwykłe miejsca, w których nie naciągają, ale jedynie pomagają ukierunkować studenta. Robicie świetną robotę! Super!

Dodaj komentarz