Jak napisać maila? Zasady dobrej e-korespondencji

Mogłoby się wydawać, że pisanie maili nie należy do rzeczy trudnych. Robi to niemal każdy z nas – w czym więc rzecz? Okazuje się, że wciąż wiele osób nie wie, jak napisać maila w sposób oficjalny. Wiadomość kierowana do znajomego powinna znaczenie różnić się od tej, którą wysyłamy np. do pracodawcy, czy profesora. Warto zadbać

Czytaj dalej

Jak napisać list motywacyjny?

Można odnieść wrażenie, że list motywacyjny jest coraz rzadziej stosowaną formą autoprezentacji podczas starań o pracę. Wiele osób traktuje go jak przeżytek – niesłusznie. Dobrze napisany list motywacyjny może pomóc ci zyskać wiele w oczach potencjalnego pracodawcy. Jak napisać list motywacyjny, który da ci pracę? Podpowiadamy!

Czytaj dalej

Jak napisać CV oryginalnie i ciekawie?

Zastanawiasz się, dlaczego znów nie zaproszono cię na rozmowę kwalifikacyjną? Najpewniej zamiast ciebie trafił na nią ktoś, kto mógł poszczycić się interesującym CV. Mamy dla ciebie parę porad, jak napisać CV,  które pomoże ci zdobyć pracę.

Czytaj dalej

Pisanie prac zaliczeniowych. Jak robić to najlepiej?

Jak pisać prace zaliczeniowe, aby zawsze wypadać jak najlepiej? Oczywiście, najważniejszy jest dobry temat, w którym wykorzystamy wartościowe materiały naukowe. To jednak nie wszystko – istnieje także kilka zasad, które warto stosować, aby twoja praca była odebrana maksymalnie pozytywnie. Sprawdź kilka naszych porad.

Czytaj dalej

Wstęp do prac licencjackiej. Co musi zawierać?

Mawia się, że nie powinno oceniać się książki po okładce. To przysłowie na pewno nie dotyczy plac dyplomowych – tutaj pierwsze wrażenie ma naprawdę duże znaczenie. Czy wiesz, co powinien zawierać wstęp do prac licencjackiej, aby zainteresować twojego czytelnika od samego początku? Zdradzamy, jak zaplanować ciekawą konstrukcję takiej preambuły.

Czytaj dalej

Przedmiot badań – definicja. 3 najlepsze wyjaśnienia

Jednym z głównych elementów metodologii każdej z prac dyplomowych jest jasne określenie przedmiotu badań – definicja tego elementu to coś, co obowiązkowo musisz poznać, zanim przejdziesz do jego określenia. Większość prac dyplomowych wymaga od studenta przytoczenia definicji przedmiotu badań oraz jej autora, na której metodologia będzie się opierała. Czy wiesz, która będzie najlepsza? Dziś proponujemy

Czytaj dalej

Dlaczego warto dodać ogłoszenie w naszym portalu

Mijają kolejne miesiące budowania naszego portalu ekonsultacje-online.pl mającego na celu łączenie miedzy sobą redaktorów oraz osób poszukujących pomocy w pisaniu różnych prac. Na przestrzenie tych miesięcy poprzez systematyczność stajemy się jednym z najczęściej odwiedzanych serwisów tego typu w Polsce. Dane te uzyskaliśmy z narzędzia ahrefs.com oraz wykresów estymowanego ruchu z wyszukiwarki Google. Porównaliśmy portale episanie-prac.pl, redaktor-online.pl   Nasz

Czytaj dalej

Czym jest twarda spacja i kiedy ją stosować?

Każdy student w toku pisania pracy dyplomowej natknie się na pojęcie twardej spacji. Na czym polega i kiedy warto je stosować? Warto zaznajomić się z tym prostym trikiem – okaże się przydatny nie tylko w przypadku pisania pracy licencjackiej czy magisterskiej, ale i w przyszłości, podczas tworzenia np. różnych dokumentów.

Czytaj dalej

Jak napisać streszczenie krok po kroku?

Streszczenie to skrótowe przedstawienie książki lub innego utworu. Z tą formą mamy do czynienia już w szkole podstawowej, jednak będzie się ona przewijała przez kolejne etapy edukacji. Z tego względu, warto opanować ją możliwie dobrze. Radzimy, jak napisać streszczenie wyczerpujące dany temat, a zarazem przyjemne w odbiorze.

Czytaj dalej

Zakończenie pracy licencjackiej. Co powinno zawierać?

Powszechnie twierdzi się, że w pisaniu pracy dyplomowej najtrudniejszy jest początek – potem pisanie jest coraz prostsze. Okazuje się jednak, że studentom coraz częściej trudność sprawia również podsumowanie swojej publikacji, a więc zgrabne zakończenie pracy licencjackiej czy magisterskiej. Podpowiadamy, jak napisać je wyczerpując temat.

Czytaj dalej