Jak napisać ogłoszenie, by szybko sprzedać produkt?

Z pisaniem ogłoszeń mamy do czynienia już w podstawówce – wtedy każdego z nas uczono, jak trzymać się określonego schematu w tej formie wypowiedzi i kiedy go używać. Okazuje się jednak, że w życiu dorosłym, ogłoszenia służą najczęściej, by po prostu coś sprzedać. Jeśli chcesz, by twoje ogłoszenia były bardziej skuteczne, stosuj się do poniższych wskazówek!

Jak napisać ogłoszenie – podstawowe zasady

1. W tytule wskaż przedmiot ogłoszenia

Ludzie omijają ogłoszenia, które jeszcze przed kliknięciem w ofertę jasno nie wskazują, czego ono dotyczy. Bądź więc szczery i lakoniczny – w tytule ogłoszenia podkreśl, czego ono dotyczy.

2. Opisz faktyczny stan przedmiotu

Nie staraj się tuszować niedoskonałości – te prędzej czy później wyjdą na jaw. Wskaż zalety, ale i wady produktu, który sprzedajesz.

3. Bądź zwięzły

Warto wskazać atuty produktu i szczegółowo go opisać, jednak staraj się zrobić to zwięźle. Im mniej tekstu, tym lepiej – ważne, by wszystkie, cenne informacje dotarły do zainteresowanej osoby.

4. Podaj dane kontaktowe

Adres e-mail czy numer telefonu muszą znaleźć się w ogłoszeniu, jeśli chcesz, by potencjalny klient szybko mógł się z tobą skontaktować.

Jakich błędów nie popełniać?

  • Nie ukrywaj wad produktu. Wszelkie fotomontaże są niedopuszczalne, a zadziałają jedynie na twoją niekorzyść. O wszystkich niedociągnięciach warto wspomnieć.
  • Nie używaj zdjęć producenta, jeśli nie masz do nich praw.
  • Nie pomijaj parametrów takich jak wielkość, waga, koszty wysyłki.

 

 

Dodaj komentarz