Przykładowa Praca Inżynierska

Najłatwiejszy sposób na napisanie ciekawej i odpowiedniej pod względem jakościowym pracy to rzecz jasna inspirowanie się tym, co zostało już stworzone. Z drugiej strony, studenci kierunków technicznych (i nie tylko) stają dzisiaj w obliczu zmierzania się z algorytmem sprawdzającym poziom oryginalności napisanego „dzieła”. Chodzi oczywiście o system antyplagiatowy.

Chociaż niemal każdy student stara się wykonywać swoje zadania samodzielnie, to stres przed testem systemem antyplagiatowym potrafi skutecznie związać ręce. Z innymi zagadnieniami, takimi jak presja otoczenia albo czasu bywa podobnie. Jeśli zależy Ci na tym, by Twoja praca inżynierska była nie tylko niepowtarzalna, ale i rzeczywiście wartościowa, nasi eksperci chętnie przedstawią Ci przykłady i pomogą Ci opracować temat w sposób jasny i przejrzysty.

Praca inżynierska przykład: skąd wziąć?

Oczywiście istnieje wiele różnych sposobów, by uzyskać dostęp do gotowych prac dyplomowych. Wiele zależy oczywiście od tego, na czym nam tak naprawdę zależy. Bez wątpienia najpopularniejsze źródła, to:

 • Biblioteka na danej uczelni, w której skatalogowane i przechowywane są prace absolwentów,
 • Internet, gdzie uczelnie techniczne upubliczniają wiele prac dyplomowych oraz ich przykłady,
 • Przykładowe prace inżynierskie dostępne na różnych stronach internetowych,
 • Przykłady prac oferowane przez firmy zajmujące się wsparciem przy pisaniu,
 • Pomoc kolegów lub koleżanek, którzy mają za sobą pisanie i obronę pracy inżynierskiej.

Nie jest tajemnicą, że najlepszym rozwiązaniem jest zapoznanie się z wieloma przykładami z różnych źródeł, trzeba jednak przyznać, że takie podejście wymaga czasu, którego niestety z reguły brakuje. Z nami bez trudu znajdziesz inspirację, a następnie szybko i sprawnie poradzisz sobie z pracą inżynierską!

Jak wygląda przykładowa praca inżynierska?

Typowa praca inżynierska składa się z wielu elementów. Jedne z nich spełniają wymagania formalne, a inne – merytoryczne. Jeśli chodzi o te pierwsze, należy wymienić takie części, jak:

 • Strona tytułowa,
 • Strona z podziękowaniem dla promotora i/lub bliskich,
 • Oświadczenie o samodzielnym wykonaniu pracy,
 • Spis treści,

Aspekt merytoryczny, który jest w praktyce zdecydowanie ważniejszą częścią pracy inżynierskiej, sformułowany jest z reguły w kilku częściach:

 • Wstęp, cel i zakres pracy,
 • Przyjęte założenia,
 • Część teoretyczna,
 • Część praktyczna (projektowa),
 • Podsumowanie i wnioski.

W zależności od tematu, przykładowa praca inżynierska może przyjmować bardzo wiele różnych form. Trzeba jednak pamiętać, że zarówno uczelnia, jak i promotor, wymagają w większości przypadków opracowania danego zagadnienia tak pod względem teoretycznym, jak i praktycznym.

Przykład Pracy Inżynierskiej?

Podejmując zagadnienie typowe dla kierunku studiów Elektronika i Telekomunikacja, a mianowicie temat „Aplikacja sterująca odtwarzaczem multimedialnym dla urządzeń mobilnych o ograniczonych zasobach sprzętowych”, należy zarówno opisać wykorzystane techniki i narzędzia, jak i stworzyć własnymi siłami działający projekt takiej aplikacji.

Natomiast typowa praca na kierunku Budownictwo, jak na przykład „Uwzględnienie skręcania w obliczeniach konstrukcji żelbetowych według Eurokodu 2 i norm związanych”, należy omówić podstawy teoretyczne mechanizmu skręcania, jak i wykonać projekt elementu konstrukcyjnego poddanego takiemu oddziaływaniu.

Od przykładu do projektu

Nawet będąc w posiadaniu ciekawej przykładowej pracy inżynierskiej, wcale nie tak łatwo jest wprowadzić w życie swój pomysł i zaadaptować przykład na potrzeby własnego „dzieła”. Aby ułatwić życie studentom z całej Polski, stworzyliśmy serwis, w którym nie tylko z łatwością znajdziesz pracę inżynierską – przykład, który pomoże Ci opracować własny temat, ale też otrzymasz wszechstronne wsparcie, dzięki któremu cały proces pisania pracy będzie przebiegał szybko, owocnie i bezproblemowo.

Jeden komentarz w “Przykładowa Praca Inżynierska

 1. wielkiedziekizarzeczowaporade dnia Odpowiedz

  Szukam w internecie przykładowej pracy, widzę artykuł jak szukać wydaje się spoko. A jakie są porady? Na różnych stronach w internecie, od kolegów no i w bibliotece można szukać. Wielkie dzięki za konkrety.

Dodaj komentarz