Jak napisać życzenia noworoczne?

Nowy Rok jest obchodzony bardzo hucznie. W tym dniu wszyscy przeżywają go na własny sposób, tym bardziej, że dzień przed Nowym Rokiem, czyli w Sylwestra trwają imprezy do białego rana. Leje się szampan, robione są drinki, wszyscy świętują nowy początek, nowy czas, planują nowe wyzwania. Życzenia Noworoczne powinny zawierać wszystko to, o czym marzą adresaci, czyli spełnienia marzeń, zdrowia, realizacji planów, sukcesów w życiu prywatnym i zawodowym, odwagi w ich realizowaniu, wytrwania w noworocznych postanowieniach, zmian na lepsze. W związku z popularnością pisania życzeń pojawiło się mnóstwo bardzo różnych, gotowych wierszyków wyrażających to, co chcemy lub chcielibyśmy na daną chwilę przekazać znajomym, przyjaciołom, rodzinie, w tym siostrze, bratu, rodzicom itd.

Życzenia noworoczne, czyli wysyłane każdego dnia nowego roku lub jeszcze w trwającego do białego rana Sylwestra, wysyłane są dzisiaj najczęściej drogą e-mailową lub poprzez SMS – y albo MMS – y. Taki sposób przekazu jest najbardziej popularny i można w bardzo szybki sposób rozesłać życzenia znajomym, rodzinie lub przyjaciołom, z którymi nie świętujemy Nowego roku i nie jesteśmy w stanie o północy wypić wspólnie szampana. Życzenia wysłane SMS- em to bardzo wygodne, leniwe i szybkie rozwiązanie dla osób korzystających na co dzień ze smartfonów. Tym bardziej, że w wiadomości można zawrzeć również gifa, zdjęcie, czy kojarzący się obrazek z nowym rokiem. Przy pisaniu życzeń w ten sposób warto pamiętać o kilku rzeczach. Jeśli wybraliśmy tę formę przekazu zawsze podpisujmy się pod życzeniami i spersonalizujmy życzenia, aby odbiorca czuł, że wybrane życzenia to nie tak zwane kopiuj – wklej, tylko życzenia kierowane tylko do niego.

 

Jak powinny być pisane życzenia?

Życzenia powinny być pisane w języku, w którym mówimy, tak więc zapis życzeń w SMS- ie powinien zawsze zawierać polskie litery, aby były czytelne, jasne dla każdego, do kogo je ślemy. Omijamy również przy składaniu życzeń formy skrótowej, która nie tylko może być trudna do rozszyfrowania przez odbiorcę, ale również jest nietaktowna w takim przypadku. Skrótowce możemy zostawić na innego typu okazje np. na pisanie na czacie czy poprzez komunikatory w telefonie, poza okazjami, poza składaniem życzeń noworocznych, czy jakiekolwiek życzeń wysyłanych z różnych okazji, w tym z okazji świąt, urodzin, imienin, z okazji walentynek, awansów, narodzin dziecka lub rocznicy ślubu.

 

Wysyłanie życzeń noworocznych do przyjaciół i bliskiej rodziny

W przypadku pisania życzeń do przyjaciół lub rodziny warto jest w takich przypadkach wyzbyć się nowoczesnej formy przekazu, gdyż do tych osób, warto jest zatelefonować. Z pewnością milej będzie najbliższym w tym dniu usłyszeć głos osoby, która chce się podzielić wrażeniami i złożyć osobiście życzenia, które są kierowane do konkretnej osoby, a nie hurtowo do wszystkich, których znamy. Co więcej błędem jest wysyłanie życzeń powielanych, które mogą być źle odebrane przez bliskie osoby, a co więcej osoby, które je otrzymują mogą się z tym źle poczuć. Pamięć pamięcią, ale kopiuj – wklej nie idzie w parze z dobrą relacją, jaką niekiedy tworzymy przez lata. Tym bardziej, jeśli chcemy złożyć życzenia rodzicom, siostrze, bratu, najbliższemu przyjacielowi albo partnerowi. Wówczas sms lub email to zły wybór. Jeśli nie mamy możliwość zadzwonienia, to Jak napisać życzenia noworoczne, aby nie były źle odebrane przez bliskich? Z pewnością bardziej wartościowe życzenia tego typu to życzenia pisane z serca, szczere i życzliwe.

Dodaj komentarz